Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


W nagrodę wizyta w teatrze

19400973 1950759034949890 1295178419 oGrupa teatralna z Opatowa zawitała w prawdziwym teatrze.

 

 

 

Prowadzona od wielu lat grupa teatralna przez Edytę Gwoździk-nauczycielkę języka polskiego w ZS nr1 w Opatowie, w nagrodę za przygotowany spektakl uzyskała dofinansowanie na wycieczkę do Krakowa.

Młodzież wraz ze swoim opiekunem artstycznym delektowała się spacerem po krakowskim Kazimierzu i Rynku Głównym podziwiając wspaniałe zabytki. Zwieńczeniem pobytu w Krakowie była wizyta w Teatrze im. J.Słowackiego na spektaklu ,, Romeo i Julia''. Młodzież, która pasjonuje się teatrem i często występuje na scenie, z wielka przyjemnością podziwiała profesjonalistów. Spektakl w reżyserii Marcina Hycnara-przedstawiciela młodego pokolenia, sprawił, że tragiczna historia słynnej pary kochanków z Werony, zyskała wymiar ponadczasowy. Akcja rozgrywała się w przestrzeni odległej epoki, ale równocześnie tu i teraz. Dynamiczna gra aktorska,znakomita obsada , piękne kostiumy i ciekawa scenografia, sprawiły, że trzygodzinny spektakl był prawdziwą ucztą duchową.
Młodzież z Opatowa dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za podjęte działania profilaktyczne, udział w konkursach i realiazcję spektaklu ,, W moim ogrodzie'', otrzymała wspaniałą nagrodę -znakomitą przygodę wprowadzającą ich w upragnione wakacje.

- Spektakl sprawił. że cała grupa postanowiła częściej odwiedzać teatr, jak również realizować swoje artstyczne przedsięwzięcia – mówi Edyta Gwoździk, opiekun artystyczny grupy.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj88
Wczoraj260
Tydzień1258
Miesiąc7374
Wszystkie634957

Logowanie