W nagrodę wizyta w teatrze

19400973 1950759034949890 1295178419 oGrupa teatralna z Opatowa zawitała w prawdziwym teatrze.

Prowadzona od wielu lat grupa teatralna przez Edytę Gwoździk-nauczycielkę języka polskiego w ZS nr1 w Opatowie, w nagrodę za przygotowany spektakl uzyskała dofinansowanie na wycieczkę do Krakowa.

Młodzież wraz ze swoim opiekunem artstycznym delektowała się spacerem po krakowskim Kazimierzu i Rynku Głównym podziwiając wspaniałe zabytki. Zwieńczeniem pobytu w Krakowie była wizyta w Teatrze im. J.Słowackiego na spektaklu ,, Romeo i Julia''. Młodzież, która pasjonuje się teatrem i często występuje na scenie, z wielka przyjemnością podziwiała profesjonalistów. Spektakl w reżyserii Marcina Hycnara-przedstawiciela młodego pokolenia, sprawił, że tragiczna historia słynnej pary kochanków z Werony, zyskała wymiar ponadczasowy. Akcja rozgrywała się w przestrzeni odległej epoki, ale równocześnie tu i teraz. Dynamiczna gra aktorska,znakomita obsada , piękne kostiumy i ciekawa scenografia, sprawiły, że trzygodzinny spektakl był prawdziwą ucztą duchową.
Młodzież z Opatowa dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za podjęte działania profilaktyczne, udział w konkursach i realiazcję spektaklu ,, W moim ogrodzie'', otrzymała wspaniałą nagrodę -znakomitą przygodę wprowadzającą ich w upragnione wakacje.

- Spektakl sprawił. że cała grupa postanowiła częściej odwiedzać teatr, jak również realizować swoje artstyczne przedsięwzięcia – mówi Edyta Gwoździk, opiekun artystyczny grupy.